BCAA Hardcore

Neohodnoceno
Značka: Smartlabs
Nejefektivnější anabolický poměr aminokyselin 4:1:1 pro svalový růst.
Možnosti doručení
380 Kč
BCAA Hardcore
Neohodnoceno
Značka: Smartlabs
Velikost: 220 cps
Vyprodáno
380 Kč

BCAA Hardcore jsou na trhu jedinečné anabolickým poměrem esenciálních aminokyselin 4:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin). Oproti běžným BCAA směsím je v BCAA Hardcore dvojnásobně navýšen podíl L-leucinu. Proč? L-leucin je jedna ze tří větvených aminokyselin, které jsou obecně známé svým antikatabolickým působením a podporou svalového růstu. Naše tělo je potřebuje pro správnou funkci a regeneraci. L-leucin je z BCAA (větvené aminokyseliny) nejvíce anabolický, dokonce je hlavní a nejdůležitější aminokyselinou při procesu proteosyntézy 1,2.

Obecně jsou BCAA prekurzory pro tvorbu alaninu a glutaminu (svalové aminokyseliny) ve svalu. Jejich účast je nejdůležitější při fyzické zátěži, kdy se přímo podílí na svalovém metabolismu (Holeček, 2002). L-leucin má však výsadní postavení při novotvorbě svalových bílkovin - proteosyntézy. Aktivuje mTOR signální cestu, přes kterou je proteosyntéza spouštěna (Layman, 2003). Právě proto má L-leucin v BCAA Hardcore dvojnásobně větší podíl.

Aminokyseliny BCAA (L-leucin, L-isoleucin, L-valin) patří mezi esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězcem, které nelze v organismu syntetizovat, musejí se získat potravou nebo štěpením tkáňových bílkovin. Pro lidský organismus jsou nepostradatelné, přičemž tvoří 35 % všech aminokyselin tvořících svalovou tkáň. Protože jsou dobrým zdrojem energie a chrání svalovou hmotu před devastací, je v případě intenzivní fyzické zátěže či sníženého energetického příjmu nezbytné doplňovat je prostřednictvím doplňků stravy.


Zdroje:
1. Norton. Leucine regulates protein synthesis in skeletal muscle after exercise. J Nutr. 2006; 136(2):533S-537S.
2. Stipanuk. Leucine and protein synthesis: mTOR and beyond. Nutrition Reviews. 2007;Mar;Vol. 65, No. 3:122-9.


Doporučené dávkování:

  • dávkujte dle Vaší aktuální tělesné hmotnosti
  • do 80 kg: celkem 8 kapslí - 4 kapsle před a 4 kapsle po tréninku
  • do 90 kg: celkem 12 kapslí - 6 kapslí před a 6 kapslí po tréninku
  • 90 - 120 kg: celkem 16 kapslí - 8 kapslí před a 8 po tréninku
  • nad 120 kg: celkem 20 kapslí - 10 kapslí před a 10 po tréninku
  • v tréninkový den užívejte první dávku BCAA Hardcore 30 minut před tréninkem a druhou bezprostředně po tréninku
  • v netréninkový den ve 4 - 5 rovnoměrně rozložených dávkách v průběhu dne společně s jídlem

Tabulka nutričních hodnot:

100 g 1 cps
energetická hodnota 1680 kJ/400 kcal 7,56 kJ/1,8 kcal
bílkoviny 0 g 0 g
sacharidy 0 g 0 g
- z toho cukry 0 g 0 g
tuky 0 g 0 g
- z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g
leucin 66 g 300 mg
isoleucin 17 g 75 mg
valin 17 g 75 mg


Složení:

  • L-leucin, L-isoleucin, L-valin, želatinová tobolka

Upozornění:

Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Vždy dobře uzavřete víčko. Výrobek není určen jako kompletní náhrada pestré stravy. Výrobce neručí za vzniklé škody způsobené špatným skladováním nebo nevhodným použitím. Ukládejte mimo dosah dětí!

Doplňkové parametry

Kategorie: Aminokyseliny
Forma: Kapsle
Typ: BCAA

Česká značka Smartlabs byla založena v roce 2006 s cílem vyrábět a prodávat funkční, kvalitní a cenově dostupné doplňky stravy pro sportovce. Smartlabs si zakládá na tom, že všechny produkty, které vypustí do světa, mají vědecky podložené pozitivní účinky na organismus a při jejich vývoji spolupracuje s vystudovaným odborníkem na sportovní výživu. Naprostá většina surovin pro výrobu jejich produktů má původ v EU, neboť evropská legislativa klade velmi vysoké nároky na zdravotní nezávadnost a kvalitu.