Co přesně znamená FITNESS?

Co znamená FITNESS?

Zaujalo nás, že „fitness“ je Oxfordském slovníku definované jako: Schopnost efektivně a správně fungovat, užívat si volný čas, být zdravý, odolávat nemocem a zvládat krizové situace (Oxford University Press). Další charakteristické pojmy jsou například kardiovaskulární kondice, svalová soustava, koordinace, síla a rychlost nebo mrštnost.

Když se řekne fyzická zdatnost, většina lidí si představí někoho svalnatého. To ale přeci vždy neznamená, že je daný člověk schopný odolat nemocem, nebo že si umí užít volný čas. Pro nás je nejlepší představa užít si volný čas venku, na čerstvém vzduchu, v přírodě, a to určitě také pomáhá odolávat například nachlazení nebo jiným nemocem. Jen si třeba vzpomeňte, jak se vám dobře spí při otevřeném okně.

Tyto a další maličkosti nám můžou pomoci s kondicí a s bojem proti nemocem.

Další z definic jako koordinace a síla také nutně nemusí popisovat profesionální sportovce, ale určitě je tu zapotřebí nějaký level fyzické zdatnosti. Dřep nebo klik by pro nás neměl být problém, samozřejmě je důležité tyto cviky provádět správnou technikou pro snížení rizika zranění.

Takže co to tedy znamená být fit a mít zdravý životní styl? Holka s hubenou postavou na insta nebo svalnatý kulturista, kterého potkáme každý den ve fitku nemusí být ten přesný dojem toho, co si musíme představit pod pojmem fitness. Také to neznamená už navždy jíst jen low carb jídlo nebo zeleninu. Volnočasové aktivity, změna návyků pro zdravější život a snaha udržet si dobrou formu nám pomáhá dosáhnout dokonalé fyzické kondice.

Mít krásnou postavu se dnes může zdát hlavním faktorem pro to být fyzicky zdatný. Důležitější ale je, jak se člověk vnitřně doopravdy cítí a jestli dělá dostatek pro to, aby byl zdravý a fit.

 

Jedinečné produkty, které tě budou vždy motivovat a podporovat na cestě za svým lepším já najdeš například v sekci Fitness vybavení.