Fitness výživa: součást vybavení každého (ne)profesionálního sportovce

Fitness výživa: součást vybavení každého (ne)profesionálního sportovce

Berete návštěvy posiloven vážně? Toužíte po redukci, nebo je vaším cílem figura ve stylu Arnolda Schwarzeneggra? Podpořte svou snahu i urputnou vytrvalost kvalitní fitness výživou, díky které zajistíte svému tělu nejen dostatečný příjem potřebných látek. Vyživení a ochrana kloubů, nepostradatelné bílkoviny nejen pro vaše svaly, vitamíny a minerály pro bezproblémové fungování těla jako celku. Tik tak, tik tak – je načase doplnit zásoby!

Stroj jménem lidské tělo

Věděli jste, že tělo můžeme přirovnat ke stroji? Také je tvořeno řadou součástek, jež se každodenním používáním opotřebovávají. Abychom se udrželi v chodu, musíme se o tělo starat a o pomyslné díly pečovat tím, že doplníme nutné složky. 

Vitamíny, minerály, karbohydráty, bílkoviny i tuky – směsice látek zajišťujících pevné zdraví i maximální výkonnost při sportovních aktivitách. V běžné stravě chybí, na což doplatí především aktivní sportovci, kteří vynakládají energie více než jiní. Kde je najít a co konkrétně zařadit do jídelníčku pro doplnění potřebných látek?

Karbohydráty

Jsou zdrojem energie a moderní výživa ve fitness nebo silových sportech je neodpírá. Potřebuje je především náš mozek, který, když má glukózy dostatek, nepociťuje únavu ani vyčerpanost, což se posléze odráží na naší výkonnosti. 

Získáme je z běžné přílohy jídel, daleko výživnější cestou jsou však sacharido-proteinové doplňky zajišťující optimální příjem obou nutných složek v dobře stravitelném provedení.

Proteiny

Funkční a stavební složka našich buněk, nejen svalů a svalové hmoty. Složené z enzymů, které chrání naše buňky jako pevný, takřka ocelový štít. Vliv mají prakticky na všechno – bezproblémové trávení, správné hojení ran, pevný imunitní systém. 

Běžným zdrojem jsou všechny druhy masa, mléčné výrobky nebo luštěniny, v posledních letech se však důležitá složka přidává do tyčinek a jiných dezertů. 

Tuky

Zásobárna energie – hlavní činnost tuků, kterým se ve velkém zejména začínající sportovci vyhýbají. Správná fitness výživa by však měla být tvořena i nimi. Složku totiž vyžadují i naše buňky, jsou součástí protizánětlivých procesů a napomáhají při vstřebávání vitamínů nebo podobných složek.

Ořechy jsou jejich vynikajícím zdrojem.

Vitamíny a minerály

A v neposlední řadě nezapomínáme na doplnění vitamínů a minerálů, jež jsou základním kamenem pro správný růst, vývoj a fungování organismu. Ovoce a zelenina už dávno nejsou dostatečnými zdroji, především doplňky stravy v podobě tablet nebo nápojů zajišťují, že se doporučené denní množství do těla dostane. 

Maximalizujte svůj výkon při každé sportovní činnosti

Doplněním nepostradatelných složek potřebných pro řádné fungování našeho těla se můžete rozloučit se s neefektivními tréninky. Budete moct maximalizovat nejen svůj výkon, ale také výsledky nastupující po vynaložené dřině v posilovně. Co konkrétně se vám (nejen) při tréninku bude hodit, pokud se nechcete spoléhat pouze na svůj jídelníček?

  • Keratin (pro zvýšený síly před tréninkem a doplnění potřebné energie).
  • Protein (nutný zdroj regenerace podporující nejen růst svalů, užívaný po tréninku nebo během dne).
  • BCAA (zejména pro doplnění energie po vysoce energetickém tréninku).
  • Spalovač tuků (pro maximalizaci vašeho výkonu i efektu cvičení).

3 důvody, proč se vybavit fitness doplňky stravy

Stále ještě váháte nad pořízením fitness výživy z našeho e-shopu? Přikládáme tři neprůstřelné argumenty:

  • Posílíte svou imunitu i vitalitu organismu jako celku. 
  • Maximalizujete výkon při sportovní aktivitě i následné výsledky.
  • Zajistíte, že vaše tělo přijme doporučené denní množství všech potřebných složek.

Tak co vám v košíku přistane ze všeho nejdříve?