Hledáte udržitelný zdroj proteinů? A co takhle cvrčci?

Ať už se věnujete jakémukoli sportu, se zvyšující se kondicí bude vaše tělo pravděpodobně toužit po větším množství proteinů. To však nutně neznamená, že musíte konzumovat více masa a mléčných výrobků. Mnoho sportovců, kteří chtějí minimalizovat svou uhlíkovou stopu, pro své potřeby volí alternativní, udržitelné zdroje proteinů - například rostlinné bílkoviny. V posledních letech je však stále populárnější i jiný zdroj ekologicky šetrných proteinů – hmyz, zejména cvrčci.

Jak začít jíst hmyzí bílkoviny? 

Rozhodně nedoporučujeme, abyste si během příštího výletu nasbírali několik brouků a začali je mlsat. Někteří z nich mohou být chránění a někteří dokonce jedovatí. Mnohem lepší bude vyzkoušet potravinové doplňky s hmyzím proteinem, jako je například Proteinblend, unikátní proteinová směs s obsahem jedlého hmyzu. Přestože obsahuje 20 % prášku z larev potemníka stájového, budete překvapeni jeho lahodnou chutí. Velmi chutný je také cvrččí protein, který můžete vyzkoušet v doplňku stravy SENS Cricket Protein. Obsahuje směs tří rostlinných proteinů, hráškového, dýňového a chia, doplněných cvrččím proteinem vysoké kvality.

Konzumací hmyzu prospějete ekologii

Pojídání hmyzu je skvělou alternativou pro ty, kterým záleží na snížení jejich ekologické stopy. Na chov a produkci brouků je v průměru potřeba výrazně méně zdrojů než na maso živočišného původu. Podle Organizace pro výživu a zemědělství potřebují cvrčci k produkci stejného množství bílkovin šestkrát méně krmiva než skot, čtyřikrát méně než ovce a dvakrát méně než prasata či drůbež. Na rozdíl od teplokrevných zvířat produkují cvrčci také výrazně méně skleníkových plynů a k jejich chovu je zapotřebí méně půdy. Konzumace cvrččího proteinu je tak dalším způsobem, jak mohou jednotlivci přispět k udržitelnějšímu rozvoji planety. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení