Hledáte udržitelný zdroj proteinů? A co takhle cvrčci?

Ať už se věnujete jakémukoli sportu, se zvyšující se kondicí bude vaše tělo pravděpodobně toužit po větším množství proteinů. To však nutně neznamená, že musíte konzumovat více masa a mléčných výrobků. Mnoho sportovců, kteří chtějí minimalizovat svou uhlíkovou stopu, pro své potřeby volí alternativní, udržitelné zdroje proteinů - například rostlinné bílkoviny. V posledních letech je však stále populárnější i jiný zdroj ekologicky šetrných proteinů – hmyz, zejména cvrčci.

Jak začít jíst hmyzí bílkoviny? 

Rozhodně nedoporučujeme, abyste si během příštího výletu nasbírali několik brouků a začali je mlsat. Někteří z nich mohou být chránění a někteří dokonce jedovatí. Mnohem lepší bude vyzkoušet potravinové doplňky s hmyzím proteinem, jako je například Proteinblend, unikátní proteinová směs s obsahem jedlého hmyzu. Přestože obsahuje 20 % prášku z larev potemníka stájového, budete překvapeni jeho lahodnou chutí. Velmi chutný je také cvrččí protein, který můžete vyzkoušet v doplňku stravy SENS Cricket Protein. Obsahuje směs tří rostlinných proteinů, hráškového, dýňového a chia, doplněných cvrččím proteinem vysoké kvality.

Konzumací hmyzu prospějete ekologii

Pojídání hmyzu je skvělou alternativou pro ty, kterým záleží na snížení jejich ekologické stopy. Na chov a produkci brouků je v průměru potřeba výrazně méně zdrojů než na maso živočišného původu. Podle Organizace pro výživu a zemědělství potřebují cvrčci k produkci stejného množství bílkovin šestkrát méně krmiva než skot, čtyřikrát méně než ovce a dvakrát méně než prasata či drůbež. Na rozdíl od teplokrevných zvířat produkují cvrčci také výrazně méně skleníkových plynů a k jejich chovu je zapotřebí méně půdy. Konzumace cvrččího proteinu je tak dalším způsobem, jak mohou jednotlivci přispět k udržitelnějšímu rozvoji planety.