Jack LaLanne - Král fitness a výživy

"Cvičení je královna a výživa je král. Dej je dohromady a máš království."
Jack LaLanne je dobře známý jako KMOTR A KRÁL FITNESS. Ale víš o něm těchto pár zajímavostí?
 
VYNÁLEZCE
Jack navrhl a vynalezl mnoho posilovacích strojů, které se dodnes používají. Včetně volby závaží a např. stroje "leg extension".
 
NADČLOVĚK
Jack LaLanne, neustále až do svých 80 let dokazoval, že možné je vše. Ukázal světu, že můžete dosáhnout čehokoli, například doplaval z Alcatrazu až na břeh se spoutanýma rukama ale i nohama.
 
INSPIRUJÍCÍ
Není žádným překvapením, že Jack inspiroval celý svět svým pozitivním myšlením, optimismem a touhou pomoci co nejvíce lidem, aby změnil jejich život k lepšímu. Méně známým faktem je, že mnoho velkých jmen z fitness a kulturistiky se také v mládí inspirovali a motivovali díky Jackovi LaLanne. Lidé jako Arnold Schwarzenegger, Tony Horton, Denise Austin, Richard Simmons a Clint Eastwood
 
VÝŽIVA
Jack byl průkopníkem v začleňování výživy do fitness a lidé se díky němu dozvěděli o tom, jak správné stravování může změnit život. Věděl, že lidské tělo potřebuje správnou výživu, aby bylo zdravé a mohlo správně fungovat a navíc byl prvním vynálezcem proteinového prášku, instantní snídaně a proteinové tyčinky.
 
 
 
   Jack LaLanne's Hi Protein Food Supplement | Honest tea bottle, Tea bottle,  Whiskey bottle Godfather of Fitness Jack LaLanne Is Laid to Rest | Hollywood Reporter
 
                                      The Candy Wrapper Museum