Jak správně hydratovat své tělo

Tvůj mozek je ze 70% voda, tvoje srdce je ze 70% voda, tvé plíce jsou z 83% voda, tvé svaly jsou ze 79% voda, tvá celá biologie je založená na vodě - proto striktně dodržuj pitný režim.
Klíčem k řádné hydrataci je správný poměr soli, elektrolytů a vody!

Co jsou to vůbec ty ELEKTROLYTY?

Ve světě výživy používáme slovo ‚elektrolyt‘ k označení minerálů rozpuštěných v tělesných tekutinách, které vytvářejí elektricky nabité ionty. Elektrolyty, které jsou ve výživě nejdůležitější, jsou sodík, draslík, vápník, hořčík a fosfát.

Takže proč jsou vlastně elektrolyty pro hydrataci tak zásadní? 

Elektrolyty jsou nezbytné pro správně fungující tělo – a co více, pro správně hydratované tělo. Jsou to minerály zodpovědné za směrování vody do těch oblastí v našem těle, které ji nejvíce potřebují. Pomáhají také udržovat optimální rovnováhu tekutin v samotných buňkách a udržují stabilní pH. Když se potíme, jsou to právě elektrolyty, které mají zásadní vliv na udržování správné rovnováhy obsahu vody uvnitř i vně našich buněk. To vede ke správné hydrataci a tím také, aby tělo fungovalo tak jak má. Jednoduše: bez elektrolytů by naše srdce nebilo a nemohli bychom fungovat.

Jak doplňovat elektrolyty?

Elektrolyty můžeme přijímat z kvalitní a rozmanité stravy a hlavně kvalitní mineralizované vody. Oboje tyto věci většinou lidé nemají úplně optimálně nastavené a tak se snadno stane, že v organismu dojde k narušení elektrolytické rovnováhy.

Proto si vyberte nápoj, který je dobře vyvážený, například Electrolyte Powder od Pudhistamo u nás ve výběru “Vitamíny a minerály” nebo “Pitný režim”.