Jak správně hydratovat své tělo

Tvůj mozek je ze 70% voda, tvoje srdce je ze 70% voda, tvé plíce jsou z 83% voda, tvé svaly jsou ze 79% voda, tvá celá biologie je založená na vodě - proto striktně dodržuj pitný režim.
Klíčem k řádné hydrataci je správný poměr soli, elektrolytů a vody!

Co jsou to vůbec ty ELEKTROLYTY?

Ve světě výživy používáme slovo ‚elektrolyt‘ k označení minerálů rozpuštěných v tělesných tekutinách, které vytvářejí elektricky nabité ionty. Elektrolyty, které jsou ve výživě nejdůležitější, jsou sodík, draslík, vápník, hořčík a fosfát.

Takže proč jsou vlastně elektrolyty pro hydrataci tak zásadní? 

Elektrolyty jsou nezbytné pro správně fungující tělo – a co více, pro správně hydratované tělo. Jsou to minerály zodpovědné za směrování vody do těch oblastí v našem těle, které ji nejvíce potřebují. Pomáhají také udržovat optimální rovnováhu tekutin v samotných buňkách a udržují stabilní pH. Když se potíme, jsou to právě elektrolyty, které mají zásadní vliv na udržování správné rovnováhy obsahu vody uvnitř i vně našich buněk. To vede ke správné hydrataci a tím také, aby tělo fungovalo tak jak má. Jednoduše: bez elektrolytů by naše srdce nebilo a nemohli bychom fungovat.

Jak doplňovat elektrolyty?

Elektrolyty můžeme přijímat z kvalitní a rozmanité stravy a hlavně kvalitní mineralizované vody. Oboje tyto věci většinou lidé nemají úplně optimálně nastavené a tak se snadno stane, že v organismu dojde k narušení elektrolytické rovnováhy.

Proto si vyberte nápoj, který je dobře vyvážený, například Electrolyte Powder od Pudhistamo u nás ve výběru “Vitamíny a minerály” nebo “Pitný režim”.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení