Jak trénovat do selhání pro maximální růst svalů?

Trénink do selhání zní jako sebevražedný plán. V kulturistice je to celkem běžné. Trénink s tolika opakováním, než se dostanete na hranici, kdy nelze udělat další opakování. Cílem je vyvolat co největší růst svalů a nahnání krve do svalu. Tento typ tréninku je bezpečný, pokud hrajete podle pravidel.

Na co si dát pozor

Odpůrci toho tréninku tvrdí, že vede jen k vyšší šanci zranění, ničení nervového systému atd. Tyto reakce se mohou objevit u začátečníka, a proto byste se měli vyvarovat tomuto tréninku, pokud s cvičením začínáte. Nastavte si trénink s předem stanoveným počtem sad a opakování a držte se toho.

Problém začátečníků je nejčastěji v nekvalitní technice, která nastupuje v momentě selhání a jdou až za práh možností. Tento postup zabíjí pokrok a může způsobit zranění.

Ale pro někoho, kdo trénuje vhodnou techniku několik let, má tento trénink samé výhody. Zvýší se vám úroveň síly, dostanete pořádný objem a zlepšíte kondici. Trénink do selhání vytváří obrovský stimul pro růst svalů. Kromě toho získáte pořádnou dávku testosteronu. Jak zařadit tréninku do selhání ve svém plánu?

Trénujte až do selhání

1. Upravte svůj trénink podle svých potřeb

Pokud je pro vás typické cvičení nohou na 4 sady a 5 opakování, upravte svůj trénink následovně. Dokážete provést 6 nebo 7 opakování s důrazem na techniku u posledního setu? Pak máte naloženo správně. Jestliže ale dokážete ze sebe vytáhnout mnohem více, až na deset opakování, vaše váha je příliš nízká.

2. Vylepšete svalovou vytrvalost

Svalová výdrž mění vaše svaly na mikroskopické úrovni, což zkracuje délku zotavení mezi těžkými sety v tělocvičně. Na konci tréninku si naložte na činku závaží, které vám dá trošku zabrat a proveďte jednu nebo dvě sady do selhání. Další týden porazte výsledek z předchozího týdne. Pro větší pevnost a stabilitu se při cvičení nebojte použít opasek, doporučujeme zejména FITNESS OPASEK DIPPING PRO EVO.

3. Pouze dvě poslední sady do selhání

Pokud jedete 5x5 metodu, použijte poslední dvě nebo jednu sadu na trénink do selhání. Netrénujte celý trénink do selhání. Nezapomeňte ani na pořádný odpočinek mezi jednotlivými sadami. Čas mezi cvičením napumpuje krev do svalu, pomůže zregenerovat a vy popadnete dech na další smrtící sérii.

4. Stačí vám čtyři týdny

Přestože můžete trénovat do selhání soustavně, je to velmi únavné. Přidejte tuto techniku do svého tréninku pouze po dobu čtyř týdnů a poté aplikujte jiný cyklus a jiný režim v počtu sad a opakování. Po dalších čtyřech týdnech se klidně vraťte do starých kolejí. Aspoň získáte nový elán do překonávání překážek.

5. Trénink do selhání jen u jednoduchých cviků

Tuto techniku využívejte jen u cviků, které jsou skutečně jednoduché na techniku. Neprovádějte ji se složitými cviky, jako je mrtvý tah nebo dřepy s činkou za hlavou. Jde jak o bezpečnost, tak i o jistotu, že používáte techniku správně a neničíte své svaly a vaše úsilí není zbytečné.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.