Je těžký zůstat fit a nebo se koukat do zrcadla na něco, co se mi nelíbí?

Taky znáte ty dva typy lidí ve fitku - jedni zrcadla přímo milují, zatímco druzí je nenávidí a vyhýbají se jim jako kočka stínu :) Druhá skupinka zahrnuje většinou ženy a to z toho důvodu, že nemají rádi pohled na ty své špičky nebo nedokonalosti. A to je právě ono - ano, ty nedokonalosti tam možná uvidí, ale to je přece ten důvod, proč dnes do toho fitka dorazili. Gym je ale přeci top místo na to, dát si pauzu od všech svých pocitů, emocí a myšlenek, tak proč myslet na své nedokonalosti, kdy přeci to je to, co vás tam dovedlo, to je to, co vás nutí vracet se. Tak to nechte plavat a dopřejte si pocit hrdosti, že máte vůli s tím něco dělat! 

Ano, těhle nedokonalostí se většinou nezbavíme tak snadno, chce to čas a vůli. A pokud pořád nejsme se svým tělem spokojeni, je fakt těžké před tím zrcadlem a cítit se dobře. Ale dáme vám tu malý tip, jak zrcadlo využít ve svůj prospěch. 

Na začátku jsme zmínili tu skupinu lidí, kteří ty zrcadla ve fitku milují - ti totiž vidí zrcadlo jako nástroj pro zlepšení. Jeden kontroluje pumpu ve svalech, jestli zapojuje ty správné a jestli má zvýšit váhu na další set. Slečna zase v póze kontroluje všechny svaly, aby zjistila, jestli je ta póza správná. No a pak je tam samozřejmě týpek, který se jen ujišťuje, že pořád vypadá dobře :))

 

Tak příště, jak dorazíš do fitka - vyber si činku, dojdi k zrcadlu a zkontroluj postoj. Máš mírně pokrčená kolena? Nehrbíš se? Máš zapojenýt střed těla? To je výchozí pozice pro silové cvičení ve stoje a právě jsi použil zrcadlo, aby ses ujistil, že začínáš správně. Tak se můžeš začít kontrolovat. Čím víc času takto před zrcadlem využiješ a čím víc správně odcvičíš, tím budeš silnější.