Kloubní výživa

Kloubní výživa

Patříte mezi aktivní sportovce a neberete žádnou výživu pro své klouby? Měli byste tento postoj přehodnotit! Sportování je pro klouby velmi náročné, a i když vás nic nebolí, není radno to podceňovat. Pojďte si přečíst článek o tom, jak vybrat vhodnou kloubní výživu a které výrobky patří mezi ty nejlepší.

Kloubní výživa je produkt, který dodává důležité látky kloubní chrupavce, aby se mohla regenerovat a vy nemuseli zažívat nepříjemné bolesti kloubů. K porušení chrupavky dochází tehdy, když sportovec nadměrně přetěžuje svůj organismus nebo když regenerační procesy po fyzické námaze nejsou dostatečné. 

Bolest kloubů si však nemusíte přivodit jen častým cvičením v posilovně. Za tímto zraněním často stojí i zvedání těžkých břemen v práci, nadváha a obezita, ale i dědičnost. Proto i když nepatříte mezi vrcholové sportovce, měli byste na zdraví svých kloubů myslet.

Nemocnou chrupavku poznáte kromě bolavého místa i zvýšenou teplotou postiženého kloubu nebo zhoršenou hybností. Někdy také může být doprovodným příznakem otok. 

Při volbě kloubní výživy se zaměřte především na složení výrobku. Kvalitní kloubní výživa, díky které vám klouby poděkují, by měla obsahovat stavební látky, jenž se podílejí na regeneraci (glukosamin sulfát, chondroitin sulvát a kolagen) a protizánětlivé látky (MSM, omega-3 mastné kyseliny, výtažky z bylin). Bonusem v produktu kloubní výživy je i vitamín C.

Kloubní výživu seženete v lékárně a obchodech zaměřených na výživu pro sportovce. Vybrat si můžete mezi kapslemi, tabletami a práškem - mezi těmito formami produktu není žádný rozdíl, záleží jen na vašich preferencích. 

A jaké produkty tedy konkrétně vybrat? V naší nabídce najdete pouze kvalitní produkty, které obsahují všechny výše uvedené látky. Mezi kvalitní výrobky patří zejména Elastor od Extrifitu nebo Osteo Triple Phase Concentrate od značky Amix.