Máme pro vás cvičení, která zvýší hladinu testosteronu

Máte podezření, že trpíte nízkým testosteronem? Zapomeňte na různé umělé chemikálie, která vám mají zvýšit jeho hladinu. Napumpujte se testosteronem přírodní cestou. Stačí provádět pár základních cviků a bude z vás alfa samec.

Svatý grál hormonů

Pro chlapy je testosteron svatý grál hormonů. Je často označován jako „mužský pohlavní hormon“, který má za důsledek získání svalové hmoty, hustoty kostí, ochlupení, změnu zbarvení vašeho hlasu a další změny na těle.

Testosteron také reguluje důležité funkce, jako je sexuální touha, růst svalů a kostní hmoty, kapacitu síly, distribuci tuku a produkci červených krvinek.

Bohužel testosteron není věčný a u většiny mužů začne jeho hladina mezi 30 a 40 lety klesat. Po 40 je pak hladina testosteronu každý rok nižší o 2%.

Napumpujte se testosteronem přirozenou cestou

Pokud máte zájem o větší a silnější svaly (společně se zvýšeným libidem) jsou stále cesty, jak podpořit jeho produkci. Kromě užívání různých chemických koktejlů, injekcí a podobně, si můžete dopřát i něco více přírodního a pro tělo snesitelnějšího. Stoprocentně účinným receptem na vysokou hladinu testosteronu, jsou přírodní doplňky, zvedání těžkých vah a konzumace těch správných potravin. K udržení vysoké hladiny testosteronu je nejlepší jíst potraviny s vysokým obsahem hořčíku, zinku a vitamínu K. Všechny tyto látky naleznete v tmavé listové zelenině, korýších nebo žloutcích.

Pokud hledáte cviky, které vám hladinu testosteronu vystřelí do nebes, pak se zaměřte na komplexní cviky, které zatíží největší svalové skupiny v těle.

Jsou to například:

 • dřepy
 • mrtvý tah
 • bench press
 • stahování kladky
 • shyby
 • zvedání činky nad hlavu
 • kliky

 

Tato cvičení skutečně fungují, jelikož zaměstnávají značné množství svalové hmoty a to je důležité pro uvolňování testosteronu. Chcete-li maximalizovat hladinu testosteronu, poté se musíte zaměřit na tyto cviky. V ideálním případě je zařadíte do svého tréninku na tři dny v týdnu.

Cvičení na budování testosteronu: Jak to funguje?

Zatímco tyto cviky postrádají izolovaný záběr na jednotlivé svaly těla, zasahují však všechny hlavní skupiny svalů a maximalizují váš čas strávený v posilovně.

Tento tréninkový plán má pro vás dostatek času na odpočinek a zároveň jej můžete kdykoliv měnit a udělat živější. Mrtvý tah můžete střídat v různých verzích a stejně tak u ostatních cvičení.

Trénink:

 1. Mrtvý tah

Sady: 5

Opakování: 5

Odpočinek: 5 minut

 1. Dřepy

Sady: 5

Opakování: 5

Odpočinek: 5 minut

 1. Bench Press

Sady: 4

Opakování: 8

Odpočinek: 2 minuty

 1. Bentover Row

Sady: 4

Opakování: 8

Odpočinek: 2 minuty

 1. Shoulder Press

Sady: 4

Opakování: 8

Odpočinek: 2 minuty

 1. Shyby

Sady: 4

Opakování: 8

Odpočinek: 2 minuty

 1. Kliky

Sady: 4

Opakování: 10

Odpočinek: 2 minuty

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.