Miluj své tělo!

Zdravě se stravuj – hodně lidí si myslí, že jíst zdravě znamená omezovat se v jídle nebo striktní dietu. Ve skutečnosti jde o to jíst více toho, co naše tělo potřebuje a méně toho, co nám škodí. A tomu se říká vyvážená strava. To ale neznamená jen nudné jídlo nebo potraviny bez chuti. Vždy si můžeme pochutnat na zdravějších variantách jako je ovoce, koláče z ovesných vloček, jogurty se sníženým množstvím tuku, granole, oříškových máslech, sušené ochucené maso, nebo nastartuj metabolismu s nadupanými chilli omáčkami,atd atd.. více toho najdeš v naší sekci Fit slané dobroty a Fit sladké dobroty!

Denně se hýbej – díky pohybu posilujeme naše svaly, což zlepšuje držení těla, rovnováhu a koordinaci. Najděte si nějaké aktivity, které máte rádi a zařaďte je do každodenní rutiny. Tělo, ale i mysl, vám za to poděkuje.

Dodržuj pitný režim – mít hydratované tělo je opravdu důležité pro naše celkové zdraví. Dospělí by se měli snažit vypít přibližně 1,5 - 2 litry tekutin každý den (cca 6-8 sklenic). Nejlépe vodu, čaj nebo kávu bez cukru nebo nízkotučné mléko. Možná nevíte, že plechovka sladkého nápoje, jako cola nebo pomerančový džus, může obsahovat 8 lžiček cukru, nebo že smoothie se sice započítají do celkového příjmu tekutin, ale také obsahují vysoký obsah cukru, takže bychom si měli dát max 150ml/den.

Hodně spi – spánek je extrémně důležitý pro pevné zdraví a duševní pohodu. Během spánku také naše tělo pracuje na správné funkci mozku. Nedostatek spánku naopak může zvýšit riziko některých zdravotních chronických problémů, ovlivnit soustředění, naše reakce a komunikaci s lidmi.

Miluj své tělo – mějte rádi své tělo, je přeci vždy ve všem s vámi. Lidé, kterým se nelíbí, jak vypadají, jsou často celkově nespokojeni se svým životem, jsou často smutní nebo i negativní. Když jsme naopak sebejistí, tak vyzařujeme úžasnou energii. Milujte své tělo, Starejte se o své tělo, milujte své tělo a budete se cítit vyrovnanější, bezstarostnější, a navíc se díky své dobré energii obklopíte spoustou pozitivních lidí.