Miluj své tělo!

Zdravě se stravuj – hodně lidí si myslí, že jíst zdravě znamená omezovat se v jídle nebo striktní dietu. Ve skutečnosti jde o to jíst více toho, co naše tělo potřebuje a méně toho, co nám škodí. A tomu se říká vyvážená strava. To ale neznamená jen nudné jídlo nebo potraviny bez chuti. Vždy si můžeme pochutnat na zdravějších variantách jako je ovoce, koláče z ovesných vloček, jogurty se sníženým množstvím tuku, granole, oříškových máslech, sušené ochucené maso, nebo nastartuj metabolismu s nadupanými chilli omáčkami,atd atd.. více toho najdeš v naší sekci Fit slané dobroty a Fit sladké dobroty!

Denně se hýbej – díky pohybu posilujeme naše svaly, což zlepšuje držení těla, rovnováhu a koordinaci. Najděte si nějaké aktivity, které máte rádi a zařaďte je do každodenní rutiny. Tělo, ale i mysl, vám za to poděkuje.

Dodržuj pitný režim – mít hydratované tělo je opravdu důležité pro naše celkové zdraví. Dospělí by se měli snažit vypít přibližně 1,5 - 2 litry tekutin každý den (cca 6-8 sklenic). Nejlépe vodu, čaj nebo kávu bez cukru nebo nízkotučné mléko. Možná nevíte, že plechovka sladkého nápoje, jako cola nebo pomerančový džus, může obsahovat 8 lžiček cukru, nebo že smoothie se sice započítají do celkového příjmu tekutin, ale také obsahují vysoký obsah cukru, takže bychom si měli dát max 150ml/den.

Hodně spi – spánek je extrémně důležitý pro pevné zdraví a duševní pohodu. Během spánku také naše tělo pracuje na správné funkci mozku. Nedostatek spánku naopak může zvýšit riziko některých zdravotních chronických problémů, ovlivnit soustředění, naše reakce a komunikaci s lidmi.

Miluj své tělo – mějte rádi své tělo, je přeci vždy ve všem s vámi. Lidé, kterým se nelíbí, jak vypadají, jsou často celkově nespokojeni se svým životem, jsou často smutní nebo i negativní. Když jsme naopak sebejistí, tak vyzařujeme úžasnou energii. Milujte své tělo, Starejte se o své tělo, milujte své tělo a budete se cítit vyrovnanější, bezstarostnější, a navíc se díky své dobré energii obklopíte spoustou pozitivních lidí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení