Nejlepší cvičení s vlastní vahou pro biceps

Nebaví vás chodit do posilovny, ale přesto byste rádi rozvíjeli své tělo? Zkuste cvičení s vlastní vahou. Přinášíme vám přehled nejlepších cviků pro váš biceps. A jediné co potřebujete je vlastní tělo a základní vybavení, které stojí méně, než roční permanentka v posilovně.

Přítahy na biceps pomocí TRX

Tento cvik nejenže rozvíjí bicepsový sval, ale také zapojuje střed těla. Jak na to? Chytněte TRX do každé ruky a spusťte tělo do náklonu 45°. Paže jsou narovnané a směřují směrem ke stropu a ramena mějte u těla v úhlu 90°. Poté se přitáhněte, pokrčte lokty a přeneste tělo až téměř ke zdi. Musíte především cítit biceps a střed těla.

Nakloněné přítahy

Pokud vám nejde udělat klasický přítah, vyzkoušejte nakloněné přítahy. Tento cvik prověří biceps a ramena. Jednoduše si najděte nízkou hrazdu, kterou si chytnete nadhmatem a lehnete si pod ní tak, že máte paže natažené, ale neležíte na zemi. Následně se přitáhnete, jako byste dělali klasický přítah nebo bench press, ale s tím rozdílem, že vy se přitahujete ke stroji. Pokud nezvládáte vysoký počet opakování, k zlepšení vám pomůže guma na cvičení.

Shyby na hrazdě

Skvělé cvičení pro ramena, lopatky, biceps, triceps a další stabilizační svaly. Navíc je vhodnější pro biceps více, než klasické přítahy. A jak na něj? Zaujměte postoj jako na přítahy, ale ruce dejte blíže k sobě. Úzký úchop zajistí práci těch správných svalů.

Shyby na hrazdě s ručníkem

Tento cvik je skvělý pro budování síly stisku a hravě si poradí i s bicepsem, než klasické shyby. A v čem je tento cvik jiný? V prvé řadě si přibalte do batohu ručník. Kolem hrazdy obtočte ručník a uchopte ho úzkým úchopem. Uchopte do ruky každý konec ručníku a udělejte tolik shybů, kolik dovedete. Železný stisk vám pomůže budovat i mohutné předloktí a krásný biceps ocení především ženy. Namísto ručníku lze použít i provaz.

Kliky na lavici

Kliky jsou skvělé pro hrudník, ramena, ruce a střed těla. Kliky na lavici jsou další metou, kdy chcete pro horní část těla více zátěže. Na lavici hoďte nohy ať jsou ve větší výšce, než pozice ramen. A následně pokračujte jako u klasických kliků.

Izometrické přítahy

Izometrické cviky vám pomáhají získat více svalů. Tento druh přítahu se neliší v ničem, až na poslední fázi. Během níž zapojíte ramena, triceps a biceps. Jak na to? Udělejte klasický přítah nebo, ale místo posledního kroku, kdy se vracíte zpátky dolů, držte bradu nad tyčí. Udržte své tělo v této pozici co nejdéle a poté, co vaše síla začne selhávat, pomalinku klesejte dolů. Vaše svaly budou pevné jako kámen a objevíte i ty, o kterých jste ani nevěděli.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.