Originální a fit Velikonoční výslužka

Tak jak jste byli letos kreativní s výslužkou vy? ????????????????

Rozhodli jsme se vám ve zkratce sepsat pár zajímavostí jak se slaví Velikonoce ve světě - zvyk „pomlazování" žen pomlázkou spletenou z vrbových proutků a následná výslužka je totiž téměř výhradně středoevropská záležitost - krom Česka existuje podobná tradice jen na Slovensku a v některých částech Polska.

Ve většině zemí západní EVROPY a v USA se praktikuje schovávání sladkostí a drobností na zahradě, kde je děti a často i dospělí hledají. Tyto sladkosti nebo vajíčka jim tam schovává velikonoční zajíček. Některé děti mu na zahradě nechávají mrkev.
V ITÁLII samotný Papež na Zelený čtvrtek omývá nohy 12 mužům na znamení pokory. Náboženské tradice se i mimo Vatikán prožívají velice silně.
Vesnicemi procházejí velikonoční procesí. Věřící se vydávají na křížovou cestu. Důležitá je holubice symbolizující klid a mír, podle ní se peče i velikonoční zákusek.

V RAKOUSKU se má sníst vejce, které slepice snese na Zelený čtvrtek, prý to přináší štěstí a zdraví. V oblasti Alp jsou na Bílou sobotu oblíbené velikonoční ohně, které mají spálit zimu.

V AUSTRÁLII je zajímavou tradicí výroba papírových kloboučků. Děti je pak různě zdobí .Pak nastává slavnostní průvod ulicemi.

Ve FINSKU chodí koledovat děti převlečené za čarodějnice, v NORSKU se o svátcích vžila tématika vražd, takže televize vysílají detektivky a v novinách vycházejí články, v nichž čtenáři hledají pachatele.

Ve FRANCII se Velikonoce slaví v rodinném kruhu u svátečního stolu. Servíruje se jehněčí a vepřové maso, pokrmy z vajec - specialitou je vaječná omeleta s houbami. Vše se zapíjí vínem.

Ve ŠPANĚLSKU slaví svátky v křesťanském duchu. Ulice se zaplní kajícníky ve špičatých kápích, tzv. „nazarenos“, z nichž někteří mají kovové řetězy jako symbol pokání.

V některých zemích, jako jsou například Filipíny, jsou Velikonoce spjaté s krvavými průvody. Ve státech Jižní Ameriky se konají rozsáhlá procesí za mohutné účasti věřících.

V RUSKU se slaví Velikonoce se zpožděním, protože se pravoslavná církev drží starého juliánského kalendáře.

 
Tým FitnessDarky.cz přeje všem klidné a veselé Velikonoce! :)
 
Není k dispozici žádný popis fotky.