Sacharidy a gainery: pro doplnění živin, bez kterých by to nešlo

Proteiny – užívám. Zdravé tuky – zakomponovány do jídelníčku. Sacharidy – ne, raději další porci potřebných bílkovin. Poznáváte se v tom také? Pak přistupujete ke cvičení a budování formy nesprávně. Stejně jako bílkoviny a tuky jsou pro tělo potřebné i sacharidy, které slouží hlavně k doplnění kýžené energie. Čím méně energie, tím horší výkon v posilovně. Zamezte špatnému výsledku dané rovnice a doplňte chybějící živiny pomocí gainerů obsahujících zanedbávanou složku. Protože tělo potřebuje komplexnost, ne děravý přístup.

Seznamte se se „sachariďákem”

Gainery jsou mezi sportovci velmi oblíbené. Takzvané „sachariďákyobsahují více sacharidů ne bílkovin a tvoří nedílnou součást dne aktivních sportovců toužících nabrat svalovou hmotu a zároveň navýšit svou hmotnost. Zejména fyzicky náročné tréninky vyžadují pořádnou dávku energie, kterou však z běžné stravy během pár okamžiků nepřijmeme. Do hry však vstupují gainery, doplňky stravy, díky kterým na sebe energie nebude dlouho čekat.

Domnívat se, že jsou sacharidy nutné pouze pro nabrání „druhého dechu” je mylné. Výsledných efektů je vícero. Vlivem užívání gainerů se:

  • omezuje tvorba tukové tkáně,
  • napomáhá se růstu tělesné hmotnosti i svalové hmoty,
  • podporuje se regenerace svalů a
  • zabraňuje se poškození svalů během tréninku.

Gainer vs protein

„Mám tedy užívat gainery, nebo stále jet pouze na vlně proteinů?” možná se ptáte. Jelikož jsou to dva odlišné druhy doplňků stravy (liší se svým složením, kdy v gainerech sacharidy převyšují bílkoviny a u proteinů je to naopak), v rámci progresu se vyplatí užívat oba. Zatímco proteiny nastupují na scénu po tréninku, gainery zhruba třicet minut před podaným fyzickým výkonem.

Dostaňte ze sebe maximum

Zdá se vám, že v posilovně nepodáváte takové výkony, jaké byste mohli? Toužíte po překonání vlastních rekordů? V takovém případě si gainery najdou místo ve vašem dni. Protože jsou zdrojem energie, se kterou jde cvičení jedna radost. A kdo by o to nestál?