Sebekázeň je hlavní vlastnost, kterou potřebuješ k dosažení cílů

Sebekázeň je hlavní vlastnost, kterou potřebuješ k dosažení cílů, vedení zdravého životního stylu - ať už jde o stravu nebo kondici, ale také k tomu být celkově šťastný.

Pokud chceš zlepšit své sebeovládání, zaměř se na těchto 5 osvědčených metod pro získání lepší kontroly. Vykašli se na emocionální rozhodnutí a začni žít lepší a svobodnější život ;)

1. Odstraň a odolej pokušení
Chceš zlepšit své stravování - nekupuj nezdravé jídlo. Chceš se více soustředit- vypni mobil nebo telku. Jak se naučíš odolat pokušení, tak máš za sebou první a zásadní krok k lepší sebekontrole!

2. Jez pravidelně a zdravě
Když máš hlad, nemůžeš se soustředit a navíc máš sklony k pesimismu. Měj vždy nějakou zdravou svačinku po ruce!

3. Nečekej, až ti bude fajn

Zlepšení sebekázně znamená změnu běžné rutiny, což může být nepříjemné a ne každý den se na to cítíš. Počítej s tím, že to bude chvíli trvat, než se ve svém novém režimu budeš cítit přirozeně a dobře.

4. Naplánuj si různé odměny

Sebekázeň neznamená, že se budeš jen omezovat a trestat:) Ale ano, sebekázeň může být těžká. Odměň své úsilí.

5. Odpusť si a jdi dál

Nastavit si v sobě nový mindset není lehká věc. Někdy to bude jako na houpačce. Klíčem je neustávat a jít dál. Potkal tě neúspěch, uvědom si, co to způsobilo, a pokračuj. Frustrace a obviňování ti nepomůžou. Odpusť si a co nejdříve se vrať na cestu ke svému cíli.

Jaké problémy jsi měl nebo máš se svou sebekontrolou? Co je tvůj největší strašák a v čem by ses chtěl zlepšit??

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení