Sedm způsobů, jak vybudovat svalovou hmotu rychleji

Vidět nové a rychlejší výsledky nevyžaduje vždy výrazně odlišné tréninky nebo diety založené na ultra vědeckém základu. Malé změny mohou přidat velké výsledky. Začněte dělat následující vylepšení a uvidíte, že budete budovat svalovou hmotu rychleji.

Stanovte si cíle

Vykašlete se na nabírání svalové hmoty. Raději se soustřeďte na to, abyste zlepšovali svůj výkon. Tedy zaměřte se na zvyšování síly, výdrže a celkové kondice. Vyberte si tři cviky, které chcete zlepšit a jsou zaměřeny na různé části těla. Tedy jeden na horní polovinu (bench press například), jeden na záda (shyby) a jeden na nohy (dřepy či mrtvý tah). Poté se pusťte do práce a makejte na zlepšení.

Mějte potravinový deník

Kromě pokroků ve zvedání by vás měla také zajímat strava. Sledujte své stravování pomocí potravinového deníku. Zapisujte si počet kalorií a díky tomu budete vědět, kolik toho jíte a proč máte takové pokroky, ať už to bude v úbytku hmoty nebo v nárůstu tuku.

Zaměřte se na složené cviky

Nejlepší cviky jsou ty, které zapojí více svalů najednou. Díky tomu získáte spoustu svalové hmoty, což je efektivní pro váš progres a navíc se uvolňuje velké množství hormonů, jako je testosteron, který napomáhá nárůstu kvalitní svalové hmoty. Není nic špatného na izolovaných cvicích, ale ty jsou spíše třešničkou na dortu, než hlavní chod.

Jděte do postele o půl hodiny dříve

Regenerace je důležitá pro růst svalů a není nic lepšího, než spánek. V dokonalém světě je zapotřebí aspoň osm až devět hodin spánku. To však není vždy reálné. Přesto byste se měli snažit jít spát co nejdříve a odpočinout si minimálně sedm hodin. Takže nahrajte si své oblíbené pořady a jděte do postele o půl hodiny dříve.

Pijte během tréninku

Hodně se mluví o výživě před a po tréninku. Během tréninku je také důležité přijímat živiny. Namíchejte si koktejl plný bílkovin a sacharidů, které vám dodají energii a potřebné živiny. Začněte s množstvím kolem 20 g proteinu a 40 g sacharidů.

Pracujte s každou svalovou skupinou 2-3 krát týdně

Kulturistické tréninky jsou rozděleny tak, že každý týden trefí jednu svalovou skupinu. To by mělo být i vaším cílem. Jestliže si nemůžete dovolit trávit tolik času v posilovně, zaměřte se na tréninky celého těla. Tímto způsobem trefíte každou svalovou skupinu v dostatečném množství. Zvýšením frekvence tréninku a záběru na svaly dosáhnete svalové pevnosti a hmoty rychleji. Dávejte si však pozor na přetrénování a možnost zranění.

Nezanedbávejte nohy

Vaším cílem je velký hrudník a ramena, ale nesmíte zapomenout na trénink nohou. Svalová nerovnováha vypadá špatně. Navíc cviky na nohy, jako dřep či mrtvý tah, mají obrovský dopad na celkový rozvoj svalové hmoty. Je to díky tomu, že tento cvik pomáhá procvičit svaly i v ramenou a na zádech.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.