Sleduješ TV, ale nemáš čas si zacvičit?

Většina čechů sleduje telku 3,5 hodiny denně. Nejčastější výmluva proč nejdu cvičit? - Nemám čas.

No a navíc, podle dalších průzkumů se navíc bavíme celkově o 5 hodinách denně takového mixu TV, seriálů a videí na telefonu, tabletu či PC.

Jojo, myslíte si, že vám teď budeme kázat o tom, jak máte vypnout TV a jít něco dělat. Ale ne, telka je vlastně docela fajn. Zkusili jsme si nějakou dobu bez televize, jen prostě makat na nových nápadech, produktech, přidávat články a fotky, vymýšlet obsah. A stalo se co se stát muselo. Došly nápady a dostavila se ztráta pozornosti. A navíc depka z hroznýho ticha. :) Prostě náš mozek asi potřebuje nějaký pasivní relax - “prostoj mysli”, tak jako naše tělo potřebuje rest po tréninku. No a právě během tohoto prostoje se myšlenky a nápady vrátily. 

My se kouknem na telku většinou fakt denně. Ale zase je lepší jít ven, spát, uklízet nebo hrát si s dětmi, než se najednou přistihnout, že kdo ví jak dlouho tupě sledujeme něco, co nás ani nebaví. 
Ideálně teda hoďka a půl TV, něčeho např. na Netflixu - bez reklam. Najít si zase ten správný balanc. Tak akorát času u TV na pasivní zábavu, hlavně aby to nesklouzlo až k vymývání mozku.

No a pojďme si to nastavit tak, že telka bude jakože zasloužená. Vstáváme brzo, trénujeme, hodně pracujeme a vyřizujeme spoustu dalších věcí, o víkendech plánujeme výlety nebo jiné aktivity, nesmíme zapomenout na rodinu a kamarády a pak - dejme si čas u telky. Smějte se u ní, komentujte postavy a zápletky, taktiky v reality show… a jednoduše relaxujte.