Trápí vás nízká hladina testosteronu? A znáte tyto potraviny?

Příroda je mocná čarodějka. Pokud vás trápí nízká hladina testosteronu, nemusíte se ihned spoléhat na léky. Vyzkoušejte níže uvedené potraviny, které vám pomohou zvýšit hladinu testosteronu a cítit se opět jako muž.

Čím pomáhá testosteron tělu

Testosteron je pro chlapa ten nejlepší kámoš. Pomáhá udržovat vysoký sexuální apetit, stojí za tvorbou svalů a pozitivně ovlivňuje mysl. Díky němu máte i více energie. Pokud je ho v těle nedostatek, může to vést k celé řadě problémů. Zakoupit si můžete kvalitní vitamíny a minerály, které vám zajistí přirozenou hladinu všech důležitých látek v těle pro tvorbu testosteronu. Je zde však i přirozená cesta v podobě jídla. Jak ho tedy doplnit přirozenou stravou?

4 potraviny, které podpoří tvorbu testosteronu

Žloutky

Vejce by měla být ve vašem jídelníčku, pokud to s budováním svalové hmoty myslíte vážně. Obzvláště žloutky jsou bohaté na celou řadu živin. Zvyšují hladinu testosteronu, díky vitamínu D 3, který obsahují. Dopřejte si pravidelně vajíčka k snídani a vaše libido vám poděkuje.

Ústřice

Ústřice jsou bohaté na zinek, který je důležitým minerálem pro správnou funkci organismu. Jestliže má tělo nedostatek tohoto zdraví prospěšného minerálu, do těla se neuvolňují látky, které stimulují produkci testosteronu. Kromě toho jsou ústřice bohaté na bílkoviny, což je důležitá stavební hmota pro budování svalů.

Brukvovitá zelenina

Určitě jste v mládí neměli rádi brokolici, růžičkovou kapustu nebo květák. Víte však, že tyto druhy brukvovité zeleniny jsou antiestrogenní a uvolňují do těla látku indol-3 carbinole. Tato sloučenina přetváří estrogen, což má za následek uvolnění většího množství testosteronu do těla. Uvolněný testosteron zvýší sexuální hladinu, pomůže při budování svalů a sníží obsah tuku v těle.

Česnek

Česnek je hojně využíván v domácí kuchyni. Kromě toho, že skvěle chutná, je i přirozeným stimulantem k tvorbě testosteronu. Obsahuje látku diallyl-disulfid, která podporuje produkci testosteronu. Pokud přidáte česnek k pořádné porci bílkovin, získáte kombo, které vám pomůže při budování objemu i síly.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.