Víš, kdo je tvým největším konkurentem?

Co kdybychom vám řekli, že vašeho největšího konkurenta najdete při pohledu do zrcadla? Je to pro vás novinka, nebo to už dávno víte? A víte i jak se stát svým lepším já, místo toho abyste si sami byli nepřítelem?

Uvědomte si:

Vaše zvyky. Co děláte každý den? Jaké máte dobré návyky? Jaké naopak zlozvyky? Vaše přesvědčení. Vaše cíle. Čeho opravdu chcete dosáhnout? Proč toho chcete dosáhnout? Vaše vnější vlivy. Kdo vás ovlivňuje? S kým trávíte nejvíce času a jsou tyto vztahy pro vás dobré nebo toxické? Buďte upřímní.
Teď o těchto věcech na chvilku popřemýšlejte. Úplně nejlépe si i zapište myšlenky na papír.

A jak se tedy stát svým lepším já?

Zkuste se zbavit svých zlozvyků. Omezte odkládání úkolů, choďte dříve spát, dělejte si plány, ať stihnete více věcí, buďte zkrátka produktivnější. Víme, že se to lehko řekne a v každodenním shonu se na to špatně myslí, a ještě hůř udělá. Začněte pomalu – omezte TV a telefon, negativní zprávy, více čtěte, nedělejte nic, dokud nebudete mít jasný cíl a důvod. Denně si udělejte minutku na sebe, na své zdraví a kondici, ale i přemýšlení nebo meditaci. Půjdete pak spát s pocitem, že jste zase o něco lepší verze sebe sama, než jste byli ráno.

Neustávejte a pracujte na zlepšení svých zvyků, myšlenek a cílů, stanete se tak menším konkurentem a větším spojencem pro samu sebe. Buďte si radši svým nejlepším přítelem, než nejhorším nepřítelem ????