Vybrala jsem si být šťastná, protože je to dobré pro moje zdraví.

Voltaire jednou řekl: „Rozhodl jsem se být šťastný, je to dobré pro mé zdraví.“

Štěstí je volba. Teď přestane hodně z vás číst, protože tomu nevěříte. Dejte tomu ale šanci, opravdu ???? Už jen to, že Voltaire neřekl: „Jsem zdravý, protože jsem šťastný.“ Řekl: „Vybral jsem si být šťastný.“ by vás třeba mohlo malinko přesvědčit číst dál a dozvědět se, jak to teda je.

Hodně z nás si myslí (nebo někdy určitě mysleli), že naše životní štěstí je nějak dopředu nastavené, pevně dané. Pravdou ale je, že nad svým štěstím máme mnohem větší kontrolu, než si myslíme. Musíme jen začít myslet pozitivně, soustředit se na své cíle a obklopit se lidmi, co mají podobné názory a zájmy jako my. Ale o tom jsme se už rozepisovali v předchozích příspěvcích.

Co by si ale měl každý z nás určitě uvědomit je, že štěstí a zdraví jsou spojené nádoby. Tělo a mysl je jedno. Nejsme přeci chodící stroje. Když jsme přeci šťastní, tak máme větší chuť do života a čím víc chceme žít naplno, tím líp nám je i fyzicky.

Tento citát naplno shrnuje malé životní tajemství – Žít dobře je volba. Štěstí je volba. Takže dnes se rozhodněte být šťastní! Je to přeci dobré pro naše zdraví!

 

Podívej se na jedinečné produkty, které tě budou vždy motivovat a podporovat na cestě za svým lepším já, například v sekci Fitness výživa.