Způsoby, jak zlepšit výskok

Dalo by se argumentovat, že výskoky na box jsou posledním trendem sociálních sítí a především Instagramu. Působivé fotky, jak se snažíte vyskočit na metr a půl velkou krabici sklidí spousty lajků. A přestože se může zdát, že je to jediný přínos tohoto cvičení, opak je pravdou. Výskoky jsou skvělým funkčním cvičením na spodní část těla. Kombinují v sobě sílu a rychlost, která se hodí pro celou řadu sportů a cvičení. Máme pro vás pět způsobů, jak se zlepšit ve výskoku.

Seskoky

Zlepšit svůj výskok můžete tak, že budete trénovat lepší přistání. Seskoky jsou vynikajícím způsobem, jak si natrénovat dopad a zároveň zlepšit svůj výskok. Jednoduše se postavte na bednu. Rozkročte se na úroveň ramen a seskočte. Při dopadnu se snažte co nejvíce tlumit dopad a zároveň jděte do hlubokého dřepu. Jakmile se ocitnete úplně dole, rychle a výbušně vyskočte zpátky na horu. Kromě snížení rizika zranění také posílíte podkolení šlachy, zadek, boky a zadní stranu stehen. Výbornou pomůckou na seskoky je trampolína, která snižuje riziko zranění a tlumí dopad.

Dřepy na jedné noze

Vzhledem k tomu, že výskoky na box jsou dílem dolní části těla, jsou dřepy a tah skvělým způsobem, jak zlepšit výskok. Navíc pomáhají vyrovnávat silovou disbalanci. Jakmile se vrhnete na dřepy na jedné noze, dopřejte si postupný progres. Ideální start jsou tři sady po osmi až dvanácti opakování na každé straně. Kromě samotných dřepů můžete vyzkoušet i výskoky na jedno noze. Začněte opět s nižším boxem a počtem výskoků kolem pěti až deseti skoků na noze. Pokud vám výskoky budou dělat problémy, můžete se zlepšit skákáním přes švihadlo na jedné noze.

Pevné hýždě

Hýždě jsou jedním z největších svalů v těle. Není radno je vynechávat ze svého tréninku. Pokud chcete zlepšit své výskoky, musíte se zaměřit i na tuto svalovou skupinu. Najděte si takové cviky, které se zaměřují pouze na zadek. Ideální je například cvik na lavici s velkou činkou, kterou opřete do boků. Stačí dvě až tři sady po deseti opakováních a výsledky se brzo dostaví.

Kettlebell swing

Kettlebell zlepší vaše kyčle a sílu a navíc vám dodá i rychlost. Pracujte pouze s nižší váhou a v náležité formě, která dělá 45 vteřin aktivního cviku po pěti setech. Jakmile se budete cítit komfortně v tomto cviku, přidejte těžší váhu. Posouvejte své limity postupně, ať nedojde ke zbytečnému zranění.

Výskoky ze země

Pro zlepšení výskoků je potřeba trénovat výskok. Tentokrát se ale zaměříme na výskok ze dřepu a ne ze stoje. Tento cvik vám pomůže vybudovat dynamiku, o které se vám ani nezdálo. Jděte do dřepu a připravte se co nejrychleji vyskočit. Vyskočte co nejvýše a vytáhněte kolena až k hrudníku. Ze začátku vám dá výskok celkem zabrat. Bohatě postačí jeden až dvě série po pěti opakování. Jakmile se zlepšíte můžete přidat závaží nebo vyšší počet opakování.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.