C-Max Immune 4

Neohodnoceno
Značka: Alavis Maxima
Komplex vitamínů a minerálů v organické bioaktivní formě pro podporu imunity.
Možnosti doručení
179 Kč
C-Max Immune 4
Neohodnoceno
Značka: Alavis Maxima
Velikost: 30 cps
Skladem
179 Kč

Komplex vitamínů a minerálů v organické bioaktivní formě pro podporu imunity. Vitamín C, vitamín D, zinek a selen přispívají k normální funkci imunitního systému, vitamín C, zinek a selen přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem, zinek přispívá k normální syntéze DNA a normální plodnosti a reprodukci. Vitamín C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti nervové soustavy a k normální psychické činnosti, k regeneraci redukované formy vitamínu E, k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm. Příznivého účinku se dosáhne při přívodu 200 mg denně navíc k doporučenému dennímu přívodu vitamínu C.

Nutra-C™ je značková forma vitamínu C, mírně působící na žaludek, proto je vhodná i pro citlivé osoby. Jedná se o vysoce biologicky dostupnou formu a silný antioxidant, který se vyznačuje rychlou absorpcí, lepší retencí, tj. udržením v organismu, nižší ztrátou v moči a absencí trávicích potíží po konzumaci. Vitamín C má přímé antioxidační vlastnosti, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Oxidativní stres je ovlivňování buněk organismu přebytečným množstvím nepárových volných elektronů např. z reaktivních druhů kyslíku během přirozených chemických reakcí v organismu člověka. Vitamín C rovněž přispívá k nepřímé antioxidační ochraně regenerací jiných antioxidantů, jako je např. vitamín E. Kyselina threonová je aktivním metabolitem vitamínu C (kyseliny askorbové) a její vápenatá sůl L-threonát vápenatý je jako forma vápníku součástí dalších chemických reakcí při zpracování minerálů a dalších živin v organismu. L-askorbát vápenatý snižuje kyselost této značkové směsi vitamínu C. Vápník a hořčík jako dvojmocné ionty musí být v organismu člověka přijímány ve správném optimálním poměru. Proto byla přidána další část vitamínu C ve formě L-askorbátu hořečnatého pro podporu přirozené chemické a biologické rovnováhy mezi těmito minerály. Tyto molekuly vitamínu C podporují jeho biologickou dostupnost, zadržování v těle a jako zdroj vitamínu C poskytují silnou imunitní podporu organismu.

Vitamín D je známý jako klíčový hráč v mnoha procesech v lidském těle, včetně jeho role u vrozené a adaptivní imunity. Vybraný vitamín D3 - cholekalciferol je v mikroenkapsulované a ve vodě dispergovatelné formě, která poskytuje ochranu před světlem a kyselinami a zabraňuje vzájemné interakci s jinými složkami potravy, čímž zvyšuje účinnost produktu. Přes schopnost syntetizovat vitamín D v našem těle v epidermální vrstvě kůže se však často nachází nedostatečné množství vitamínu D3 v lidském séru. Zejména během podzimu a zimy se doporučuje věnovat pozornost příjmu tohoto vitamínu.

Zinek je základní stopový prvek, který je součástí různých buněčných funkcí, jako jsou převod signálu, transkripce a replikace částí buněk. Kromě jiného zinek přispívá k normální syntéze DNA a podílí se tudíž i na procesu dělení buněk, plodnosti a reprodukci. Mnoho enzymů závisí na zinku jako jejich kofaktoru pro katalytickou aktivitu. Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, makroživin a mastných kyselin, také přispívá k udržení zdravého stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. A v neposlední řadě je nezbytný pro normální aktivitu některých zprostředkovatelů imunity.

Převládajícím organickým typem selenu v kvasnicích obohacených selenem je L-selenomethionin, bioaktivní forma vázaná na inaktivované kvasnice Saccharomyces cerevisiae. Selen je stopový prvek, který hraje důležitou roli v lidské imunitě. Jako nezbytný kofaktor selenoproteinů je nepostradatelný pro aktivitu řady enzymů, zejména těch, které se podílejí na antioxidační obraně těla. Doplňování selenu, hlavně u starších osob, je spojováno se silnější odezvou imunitního systému na vnější stimulující podněty. Účinek selenu, včetně organicky vázaného selenu na kvasnice, je podložen několika klinickými zkouškami na osobách provedenými dle zlatých standardů, publikovanými v recenzovaných vědeckých časopisech. Výsledky těchto studií zdůvodňují posilující a vyrovnávací účinek L-selenomethioninu v kvasnicích obohacených selenem na imunitní systém. Je doložen příznivý účinek selenu na zdraví osob včetně antioxidačního účinku a ochrany před buněčným oxidativním stresem, tj. nadměrné oxidaci lidských tkání a buněk v organismu.

Doporučené dávkování:

  • dospělí 1 kapsli nejlépe ráno před jídlem
  • zapijte dostatečným množstvím vody
  • lze užívat i během dne s menší porcí jídla nebo po jídle
  • váha 1 cps činí 0,518 g, hmotnost balení je 15,54 g

Tabulka nutričních hodnot:

1 cps
vitamín C Nutra-C™ 250 mg
organická forma zinku 5 mg
organicky vázaný selen 28 mcg
mikroenkapsulovaný vitamín D3 7,5 mcg


Složení:

  • vitamín C Nutra-C™ (L-askorbát vápenatý, L-askorbát hořečnatý, L-threonát vápenatý, 313 % RHP), zahušťovadlo hydroxypropylmethylcelulóza, protispékavé látky (stearan hořečnatý, talek, fosforečnan vápenatý), barvivo uhličitan vápenatý, zinek (glukonan zinečnatý, 50 % RHP), nosič (modifikovaný škrob, cukr), středněřetězcové triglyceridy, antioxidant (směs tokoferolů), selen (kvasnice obohacené selenem Saccharomyces cerevisiae, 50 % RHP), vitamín D3 (cholekalciferol, 150 % RHP)

Upozornění:

Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. Není určeno pro děti do 3 let věku. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Nepoužívejte, pokud je obal porušen. Skladujte v suchu a temnu při teplotě 15 - 25 °C. Po otevření uchovávejte dle skladovacích podmínek mimo dosah tepelného a přímého slunečního záření.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a minerály
Typ: Speciální

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Zinek • Zinc Chelate
139 Kč

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu makroživin, k udržení normální...

Kód: Z8714_C30124
supreme magnesium complex.jpg
od 549 Kč

Komplexní směs hořčíku s obsahem tří různých forem - bisglycinátu, citrátu a...

Kód: Z7769_C27794
500x500 napalmpak
849 Kč

Široké spektrum vitamínů, minerálů, antioxidantů a živin speciálně pro...

Kód: Z8425_C29506
Vitamín D3
Novinka
Vitamín D3
Vyprodáno
99 Kč

Pomáhá udržet normální funkci svalového aparátu a imunitního systému.

Kód: Z8798_C30301
supervita pro 2.jpg
499 Kč

Multivitamín s minerály v chelátových vazbách, výtažky z rostlin, ovoce a s...

Kód: Z7014_C24804
500x500 chrompicolinateamix
209 Kč

Chrom přispívá k normálnímu metabolismu živin a normální hladině glukózy v krvi.

Kód: Z8086_C28605
AX 00342 1
399 Kč

Chelát železa ve formě vysoce vstřebatelného bisglycinátu pro normální funkci...

Kód: Z8080_C28599
Draslík • Potassium Chelated Fair Power
269 Kč

Draslík ve vysoce využitelné chelátové formě citrátu draselného nejen pro...

Kód: Z8101_C28674