Premium Maca Powder BIO 150g

Neohodnoceno
Značka: Puhdistamo
Dostupnost Skladem
Kód: 41076
189 Kč
Premium Maca Powder BIO 150g
Neohodnoceno
Značka: Puhdistamo
PREMIUM MACA ORGANIC (Premium Maca, Luomu)
 
Prémiová tří-barevná směs maca z Peru v originálním zlatém poměru !
 
Doplněk stravy v BIO kvalitě.
 
 • Harmonizátor, silný vitalizér a adaptogen v jednom balení
 • Prémiová peruánská maca v prověřené kombinaci - s optimalizovaným obsahem účinných složek
 • Žlutá, červená a černá maca jsou zastoupeny v tzv. tradičním zlatém poměru (rovnoměrné rozložení)
 • Osvědčená peruánská receptura s hlubokou historií, která je zdokonalena moderní technologií
 • Ideální poměr a cesta jak získat výhody a benefity všech tří "barevných" zdrojů
 • Lehká stravitelnost - produkt je šetrně předštěpen pro maximální využitelnost (zvýšený obsah účinných složek)
 • Vhodné do smoothies, kaší nebo nápojů
 • Holistické (celostní) složení produktu
 • Vynikající biodostupnost
 • Prémiová kvalita - produkt obsahuje pouze aktivní složky
 • Prémiová čistota - bez obsahu balastních aditiv, pojiv, plnidel a umělých sladidel
 

Premium Maca z Peru je směsí prášků v certifikované kvalitě BIO ze tří variant kořene maca = žlutá, červená a černá varianta Jedná se o uznávaný zlatý poměr, který je nejen tisíciletým dědictvím, ale má také prověřený účinek a to je ta nejdůležitější zpětná vazba. Tříbarevné produkty tohoto jedinečného peruánského kořene obsahují směs cca 40% žluté, 30% červené a 30% černé formy. Daná kombinace nabízí ten nejúčinnější způsob, jak získat výhody všech tří zdrojů!

Hlavní benefity:

 • Žlutá maca = VITALITA / ODOLNOST
 • Červená maca = ENERGIE / FYZIOLOGICKÁ ROVNOVÁHA
 • Černá maca = SÍLA / VYTRVALOST / KONCENTRACE

Žluté kořeny maca jsou nejběžnější (většina nabízených produktů na současném trhu). To jim samozřejmě neubírá na významu, zaměření této verze představuje základ pro celkovou vitalitu a odolnost vůči stresu. Červená verze je oblíbená jako silný energizér při chronické únavě, ale také jako harmonizátor při navození celkové vnitřní rovnováhy a to jak u mužů, tak u žen. Černá verze podporuje jako další bonus sílu a vytrvalost. Rozdíl v jednotlivých barevných verzích (fenotypech) je dán obsahem a poměrem specifických fytonutrientů, více zde.

Jak spolu souvisí tradiční peruánský recept Mazamorra de Maca, optimální využitelnost a bezproblémová stravitelnost našeho produktu?

Maca ve svém syrovém stavu (kořen, nebo prášek) není nejlépe stravitelná a to zejména díky vysokému obsahu těžce stravitelného škrobu (až 70%)(obdoba konzumních brambor). Proto není překvapením, že tradiční peruánské léčitelství, stejně jako tradiční peruánská kuchyně již po tisíciletí zpracovává kořen především vařením (obdoba využití kurkumy v Indii). Nejběžnějším tradičním způsobem je vařená kaše z kořenů Maca známá pod názvem Mazamorra de Maca. Takto lidé žijící v Andách konzumují kořen Maca po tisíce let a stále je to skvělý způsob, jak získat z kořene Maca to nejlepší pro revitalizaci těla, to vše bez nežádoucích zažívacích problémů.

V případě kořene Maca je tedy velmi vhodné šetrné tepelné zpracování, kdy dochází nejen k předštěpení a snížení obsahu těchto problematických složek, ale hlavně ke zvýšení obsahu složek účinných, které v případě kořene maca nejsou citlivé na teplo (bioaktivní glykosidy, glukosinoláty, fytosteroly, makaeny, makamidy, alkaloidy atd.).

Naše prémiová tří-barevná směs maca je vyrobena z čerstvých kořenů, které jsou bezprostředně po sklizni pečlivě selektovány a následně šetrně sušeny ve speciálních nízkoteplotních sušičkách. Na rozdíl od tradičního sušení na slunci, ponechává tento sofistikovaný způsob v konečném produktu více bioaktivních složek (steroly, glykosidy a glukosinoláty). Dalším krokem k opětovnému navýšení těchto důležitých bioaktivních složek a k navození optimální stravitelnosti je deaktivace a snížení obsahu těžce stravitelného škrobu, toho je dosaženo šetrným zahřátím prášku na 70 stupňů celsia. A to je vše.

Jaký je výsledek?

 • Optimální a bezproblémová stravitelnost
 • Optimální využitelnost a účinek
 • Více koncentrovaných fytonutrientů (bioaktivní glykosidy, glukosinoláty, fytosteroly, makaeny, makamidy, alkaloidy atd.)

Látky obsažené v originálním peruánském kořenu maca – naše originální peruánská maca se vyznačuje vysokým obsahem bioaktivních fytonutrientů, vitamínů, organicky vázaných minerálů a dalších důležitých bioaktivních flavonoidů a mikronutrientů.

Mezi nejdůležitější bioaktivní fytonutrienty v originálním peruánském kořeni maca náleží*:

 • 9 druhů glukosinolátů = (1) glukotropaeolin, (2) glukolepigramin, (3) glukolimnanthin, (4) glukosinalbin, (5) glukoaubrientin, (6) glukobrassicin, (7) 4-methoxyglukobrassicin, (8) glukobrassikanapin, (9) glukoalyssin
 • 18 druhů makamidů a 3 druhy makaenů
 • Více než 15 druhů bioaktivních makathiohydantoinů
 • Více než 15 druhů bioaktivních alkaloidů

* Více zde: Progress on the Chemical Constituents Derived from Glucosinolates in Maca (Lepidium meyenii)

Přírodní původ a originalita (Peru) je v tomto případě tím nejdůležitějším ukazatelem, protože síla kořene maca není jen v obsahu glukosinolátů, nebo v jedné z dalších složek vytažených nešetrnou a agresivní extrakcí. Síla je v jasném a přirozeném původu a v komplexnosti dané matkou přírodou!

Vyvinuto a vyrobeno ve Finsku.

Země původu surovin: Peru.

Prémiová značka Puhdistamo nabízí jedinečnou řadu etických doplňků stravy, originálních adaptogenů z Laponska a výběrových superpotravin nejvyšší jakosti. Nekompromisní a vášnivý přístup k maximální možné kvalitě je doslova zakódován v DNA, tedy v základní genetické informaci celé značky! Jednotlivé produkty obsahují pouze čistou směs aktivních složek, to vše bez obsahu balastních aditiv, pojiv a plnidel. Prémiové suroviny jsou vybírány ze zdrojů, které odpovídají přirozenému výskytu daného druhu, ať se jedná o přírodní bohatství severských lesů v Laponsku a Finsku, nebo další špičkové lokality po celé zeměkouli. Celkový holistický koncept značky vychází z propojení přírody a moderních vědeckých poznatků. Tento celostní přístup poskytuje jedinečné nutriční a synergické botanické formulace, které jsou hluboce účinné a přesně vyvážené.

 

Balení: 150 g
 
Dávkování: Přidejte 5 - 10 g (1 čajová lžička - 1 polévková lžíce) do svého oblíbeného nápoje, kakaa nebo smoothie. Balení obsahuje dle zvoleného dávkování 30 - 15 dávek.
 
Upozornění: Není náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou dávku. Skladujte v suchu, chladu, mimo dosah dětí. Chraňte před světlem.
 

 
Výživové údaje:
100 g
5 g
Energetická hodnota
1329 kJ / 316 kcal
66 kJ / 16 kcal
Tuky
1,6 g
0,08 g
z toho nasycené mastné kyseliny
0,4 g
0 g
Sacharidy
53,4 g
2,67 g
z toho cukry
25,02 g
1,25 g
Vláknina
21,5 g
1,08 g
Bílkoviny
11,2 g
0,56 g
Sůl
0,07 g
<0,01 g
 
 
Složení: prášek z kořene Macy (Lepidium peruvianum) (směs žluté, červené a černé) v bio kvalitě.
 

 
Prášek pro přípravu nápoje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 

Exkluzivní finská značka doplňkové výživy založená v roce 2009. Ve svém sortimentu má originální finské produkty původem z Laponska, nejsevernější oblasti Finska, která ukrývá obrovské bohatství nedotčené přírody v podobě hlubokých jehličnatých lesů, které jsou daleko od průmyslových oblastí a jiného znečištění. Vedle originálních finských produktů najdete u Puhdistama i holistické doplňky se složkami pečlivě vybíranými v různých oblastech všech kontinentů, od Indie až po USA. Všechny doplňky značky Puhdistamo jsou striktně bez GMO a bez umělých sladidel, všechny obsahují výhradně účinné složky, žádná plnidla, pojiva a jiná nadbytečná chemická aditiva. Puhdistamo znamená opravdovou prémiovou kvalitu, čistotu a severskou sílu.
Adresa: Puhdistamo - Real Foods Oy, Ruokosmetsänkatu 10, 37570 Lempäälä, Finsko.

Podobné produkty

Green Face Mask 50g + 50g Zdarma (Pleťová maska) Kód: 23191
Guarana Powder BIO 100g
299 Kč
Kód: 10737
Soy Lecithin 500g
399 Kč
Kód: 16043
Siberian Ginseng Powder Bio 250g (Sibiřský ženšen) Kód: 23062
Speed Up Metabolism 130g (Zrychlení metabolismu) Kód: 23044
Cacao Powder Bio 250g (Kakaový prášek) Kód: 23020
VeinUp 150g (Směs pro normální cévy, nohy) Kód: 23131
Cacao Beans Bio 250g (Kakaové boby)
199 Kč
Kód: 23016